top of page
Dikkatimi Geliştiriyorum Atölyesi.PNG

Dikkatimi Geliştiriyorum Atölyesi

Dikkatimi Geliştiriyorum Atölyesi Nedir?

Dikkatimi Geliştiriyorum Atölyesi, 8-10 ve 11-14 yaş aralığındaki çocukların dikkat ve ilgili tüm yürütücü işlevlerini etkili bir biçimde iyileştiren grup eğitim programıdır. Atölyede Nöropsikolojik tabanlı bir program olan Attentioner Dikkatimi Topluyorum Programı uygulanmaktadır. Dikkatimi Geliştiriyorum Atölyesi çocukların dikkatlerini daha iyi toplamaları ve sürdürmelerini sağlamak, kendi başlarına problem çözme becerilerini geliştirmek, grupla çalışabilme becerilerini kazanmasını sağlamak amacıyla çocukluk çağına uygun olarak düzenlenmiştir.
Atölyenin etkisi beynin sistematik olarak artan düzeyde çoklu uyaranlarla karşılaştırılarak, bilişsel fonksiyonların seviyesinin artmasıdır. Uygulanan egzersizler ile beyinde yeni aktif çözümler oluşturulur, hatalı çözümler yenilenir.

 

Atölyede Neler Yapılır?

Oturumlarda kolaydan zora doğru uyaranlar, şifreler ve etkinliklerle çocuğun seçici dikkat, bölünmüş dikkat, odaklanma ve zamanlama işlevlerinde etkili biçimde iyileşme hedeflenir. Gelişmesi hedeflenen bilişsel alanla ilgili dikkat egzersizleri yaptırılır.

Atölyeye Kimler Katılabilir?
*Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu tanısı almış çocuklar

*Tanı almamış, daha iyi odaklanmayı hedefleyen çocuklar katılabilir.
 

Atölyeye Kaç Kişi Katılabilir?

Daha fazla verim alınabilmesi amacıyla gruplar 2 kişiden oluşmaktadır.


Atölyenin Gerçekleşeceği Zaman?
Başvuru sonrasında uygun yaş grupları oluşturularak ailelere grup zamanı ile ilgili bilgi verilmektedir.

 

Siz de çocuğum dersin başına oturmakta zorlanıyor, ödevlerini yapmak istemiyor, odaklanmayla ilgili problem yaşıyor, çok kısa sürede yapacağı bir şeyi çok uzun sürede yapıyor, yönergeleri takip edemiyor, soruları dikkatsizce okuyor, yanlış yanıtlıyor diyorsanız atölyemiz tam da çocuğunuza göre. Kayıt olmak ve detaylı bilgi almak için 0212 415 00 10, 0505 668 15 04 numaralı telefonlardan bizlere ulaşabilir, bilgi@serapbozan.com adresinden mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Filial Terapi

Filial Terapi Nedir?
Filial terapi anne babaların çocuklarıyla olan ilişkilerini oyun aracılığıyla güçlendirmeyi amaçlayan bir terapi yaklaşımıdır ve ebeveynlere evde çocukları ile oynadıkları 30 dakikalık oyunları yönetmesi öğretilir.

 

Eğitimin Katkısı Ne Olacak?
Ebeveynler tarafından uygulanan terapi yaklaşımı sayesinde çocuklar anlaşıldığını, duygularının kabul edildiğini anlar, duygularını rahatça ortaya koyar ve ona rahatsızlık veren duygulardan uzaklaşır. Bu süreçte sizler çocuklarınızın duygularını anlamayı, empatik tepki verebilmeyi öğrenirken, çocuğunuz da kendini kontrol edebilmeyi ve kendisinden sorumlu olmayı öğrenir. Yaşanan bir sorun varsa onun çözümüne katkı sağlar.

Kimler katılabilir?
Atölyeye hem normal gelişim özellikleri gösteren hem de duygusal, davranışsal problemler yaşayan 2-10 yaş arasında çocuğu olan ebeveynler katılabilir.

 

Atölye nerede ve nasıl gerçekleşiyor?
Filial Terapi Atölyesi online grup seansları şeklinde 10 seans boyunca devam etmektedir. Zoom programı üzerinden yapılmaktadır.

 

Çocuğumla oyun oynarken zorlanıyorum, nasıl oynayacağımı bilmiyorum diyorsanız kayıt olmak ve detaylı bilgi almak için 0212 415 00 10, 0505 668 15 04 numaralı telefonlardan bizlere ulaşabilir, bilgi@serapbozan.com adresinden mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Filial Terapi Grup Atölyesi.JPG
Duyguları Keşif Atölyesi.PNG

Duyguları Keşif Atölyesi

Duyguları Keşif Atölyesi çocukların duygularını tanıyarak, duygularıyla baş edebilme stratejilerini öğretmek, kendini sakinleştirme becerilerini kazanabilmelerini ve güçlü yönlerini fark edebilmelerini sağlamak amacıyla yapılan bir atölyedir.

 

Duyguları Keşif, Kaygılarım ve Ben, Öfkemi Yönetiyorum ve Özgüvenli Adımlar olmak üzere dört farklı atölyeden oluşmaktadır. Her hafta farklı bir duygu oyunlar hikayeler ve etkinlikler aracılığı ile çocuklarla çalışılmaktadır.

 

Atölyeler 5-6 yaş, 7-8 yaş ve 8-10 yaş grupları için planlanmıştır ve Klinik Psikolog eşliğinde gerçekleştirilir.

Programa başvuru yapıldıktan sonra ebeveyn ile tanışmak ve çocuk hakkında bilgi almak amacıyla ön görüşme yapılır. Oturumların hepsi tamamlandığında ebeveynler ile çocukla ilgili geribildirim görüşmesi yapılır. Toplamda 4 hafta sürecek atölyelerin her oturumuna katılmak önem taşımaktadır.


Atölyeler 1 saat sürmektedir.
 

Duyguların ifade edilmesi gelişim açısından oldukça önem taşımaktadır. Bastırılan duygular kendisini farklı problemlerle açığa çıkarırlar. Siz de çocuğum duygularını yönetmekte zorlanıyor, duyguları ile baş edemiyor, öfkesini kontrol edemiyor, kaygısını yönetemiyor diyorsanız atölyemize bekliyoruz. Kayıt olmak ve detaylı bilgi almak için 0212 415 00 10, 0505 668 15 04 numaralı telefonlardan bizlere ulaşabilir, bilgi@serapbozan.com adresinden mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

PSİKOSENSE.png
bottom of page